Στολίζουμε το δέντρο του Αρχαιολογικού Μουσείου Πολυγύρου..!!

Το Αρχαιολογικό Μουσείο Πολυγύρου φέτος μας έκανε την τιμή να μας προσκαλέσει να στολίσουμε το Χριστουγεννιάτικο δέντρο που βρίσκεται στον προαύλιο χώρο του. Αφού μας προμήθευσε με μικρά όμορφα πέτρινα εκθέματα, πινέλα και νερομπογιές ,οι μαθητές μας με τη βοήθειά μας τα έβαψαν και πέρασαν όμορφες κορδέλες μετατρέποντάς τα σε πανέμορφα ιδιαίτερα στολίδια! Στη συνέχεια επισκεφθήκαμε όλοι μαζί το μουσείο, στολίσαμε το δέντρο, περιηγηθήκαμε στον υπέροχο νεοσύστατο χώρο του μουσείου, είδαμε τα εκθέματα και συμμετείχαμε στις υπέροχες διαδραστικές δραστηριότητες που είχαν ετοιμάσει για τους μαθητές μας οι υπεύθυνοι και το προσωπικό του μουσείου. Φεύγοντας κεραστήκαμε νόστιμα χριστουγεννιάτικα εδέσματα της επιχείρησης εστίασης Broken Cup από τον μπουφέ που είχε ετοιμαστεί για εμάς.

Σας ευχαριστούμε πολύ όλους!