Τρεις Ιεράρχες!!!

29 Ιανουαρίου παραμονή της γιορτής των Τριών Ιεραρχών, πήγαμε στην εκκλησία του Αγίου Νικολάου και όταν επιστρέψαμε στο σχολείο φτιάξαμε κατασκευές και μιλήσαμε για τους προστάτες των γραμμάτων, των μαθητών και των δασκάλων!!

Πρώτες βοήθειες στο σχολείο μας!!!

Η φυσιοθεραπεύτρια του σχολείου μας Χάιδω Κούκουρα παρουσίασε στο υπόλοιπο προσωπικό  τη στάση ανάνηψης στο πλαίσιο ενημέρωσης παροχής πρώτων βοηθειών.

Κατηγοριοποιημένα ως ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΕΙΣ

Παρακολουθήσαμε αγώνα μπάσκετ!!!!!

Σήμερα επισκεφθήκαμε το κλειστό  γυμναστήριο Πολυγύρου για να παρακολουθήσουμε τον αγώνα μπάσκετ ανάμεσα στο ΕΕΕΕΚ Πολυγύρου και στο ΕΕΕΕΚ Ποτίδαιας.

Το σώμα μου!!

Στο πλαίσιο του προγράμματος “φροντίζω το σώμα μου”  κάναμε το περίγραμμα ενός μαθητή και μάθαμε τα μέρη του σώματος

Συνεχίζουμε να μαγειρεύουμε!!!

Τα παιδιά του Ειδικού Σχολείου συνεχίζουν να μαγειρεύουν, κάθε Πέμπτη, στο πλαίσιο του προγράμματος διατροφής νόστιμα και υγιεινά πιάτα με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους και  του ειδικού βοηθητικού προσωπικού!!  Το μενού σήμερα είναι γιουβαρλάκια!!

ΧΙΟΝΙΑ!!!

Με αφορμή τον καιρό,τις έντονες χιονοπτώσεις των προηγούμενων ημερών, αφού μιλήσαμε με τα παιδιά για το χιόνι, βγήκαμε στην αυλή για παιχνίδι!! Παίξαμε χιονοπόλεμο και φτιάξαμε χιονάνθρωπο.

Κόψαμε Βασιλόπιτα!!!

Με ευχές και χαμόγελα για το νέο έτος, 2016, κόψαμε τη βασιλόπιτα στο σχολείο μας!!!