Μαθητές και εκπαιδευτικοί εκπαιδεύονται από την πυροσβεστική!!

Την Τρίτη 17 Νοεμβρίου 2015 κλιμάκιο της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας Πολυγύρου, με τους Επιπυραγό κ. Αντώνιο Αζά  και τον Πυρονόμο κ. Χρήστο Βλάχο , ενημέρωσαν τους  εκπαιδευτικούς του σχολικού συγκροτήματος του Ειδικού Σχολείου Πολυγύρου, του 1ου Δημοτικού σχολείου Πολυγύρου και του 2ου Νηπιαγωγείου για μέτρα πρόληψης και αντιμετώπισης σε περίπτωση εκδήλωσής πυρκαγιάς και χρήση πυροσβεστήρα.  Η εκπαίδευση… Συνεχίστε να διαβάζετε το Μαθητές και εκπαιδευτικοί εκπαιδεύονται από την πυροσβεστική!!

Κατηγοριοποιημένα ως ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΕΙΣ

17 Νοεμβρίου- Πολυτεχνείο

Κάναμε κατασκευές, είδαμε εικόνες και φωνάξαμε δυνατά “Ψωμί, Παιδεία, Ελευθερία”!!

Καλημέρα κόσμε!

Καλωσήλθατε στο WordPress! Βλέπετε το πρώτο σας άρθρο. Αλλάξτε το ή διαγράψτε το και αρχίστε να γράφετε!

Αγιασμός στο σχολείο μας!!!

Η επίσημη έναρξη του σχολικού έτους 2015-16 για το Ειδικό Σχολείο Πολυγύρου πραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 9 Νοεμβρίου με τον καθιερωμένο αγιασμό με τις ευλογίες του Σεβασμιότατου Μητροπολίτη Κασσανδρείας κ. Νικόδημου. Ο Διευθυντής του Ειδικού Σχολείου Πολυγύρου κ. Σωτήρης Μπρουτζάς ζήτησε συγνώμη εκ μέρους της πολιτείας από τους γονείς για την καθυστέρηση στην έναρξη των μαθημάτων… Συνεχίστε να διαβάζετε το Αγιασμός στο σχολείο μας!!!

Κατηγοριοποιημένα ως ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ