Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό μουσείο!!!

Οι μαθήτριες και μαθητές μας είχαν την ευκαιρία με την συνδρομή των εκπαιδευτικών να εισέλθουν στον κόσμο των «Μασκών» και των χειροποίητων στολών επισκεπτόμενοι την Έκθεση «Μάσκες» από τη συλλογή του Εθνογραφικού Κέντρου Γιώργη Μελίκη ? Κέντρο Έρευνας Μάσκας που οργάνωσε ο Δήμος Πολυγύρου και η Εφορεία Αρχαιοτήτων Χαλκιδικής & Αγίου Όρους στους ανακαινισμένους χώρους… Συνεχίστε να διαβάζετε το Επίσκεψη στο Αρχαιολογικό μουσείο!!!

Ευχαριστούμε την ομάδα library4all!!

Ευχαριστούμε την ομάδα  library4all για την ιδιαίτερη προσφορά των παιδικών βιβλίων. Το κάθε ένα από αυτά φιλοξενείται κάθε φορά κι σε ένα διαφορετικό σπίτι, όπου οι γονείς διαβάζουν και τα παιδιά μας καλλιεργούν τη φαντασία τους ενώ άλλες φορές οι μαθήτριες και μαθητές μας χάνονται μόνοι τους στις σελίδες ενός καλού βιβλίου. Χάρη στην… Συνεχίστε να διαβάζετε το Ευχαριστούμε την ομάδα library4all!!

Γιορτάσαμε την Τσικνοπέμπτη!!

Τηρώντας το έθιμο και τη φετινή σχολική χρονιά γιορτάσαμε την Τσικνοπέμπτη με τους μαθητές μας καρναβαλάκια, ψήνοντας, τραγουδώντας και χορεύοντας!!