Το Ειδικό Σχολείο Πολυγύρου συμμετείχε την Τετάρτη 17 Απριλίου 2019 στη Μουσική Συνάντηση: «Μουσικό γκράφιτι» των Σχολείων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής στο Δημοτικό Θέατρο Πολυγύρου.

Το πρόγραμμα διοργανώθηκε στο πλαίσιο υλοποίησης και ολοκλήρωσης των Πολιτιστικών Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Π.Ε. Χαλκιδικής.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες τραγούδησαν και βραβεύτηκαν από τη Διευθύντρια Εκπαίδευσης Χαλκιδικής κ. Ε. Παπανικολάου.

Οι μαθητές συνοδεύονταν από τον διευθυντή του σχολείου  Σωτήρη Μπρουτζά  και τους εκπαιδευτικούς ειδικής αγωγής  Α. Χασάνη, Δ. Κανελλιάδου, Σ. Αντωνούδη, Φ. Πανή, Μ. Λαζοπούλου, Α. Στρέπκου, Γ. Παλαιουδάκη και Ε. Δεκάρα.

«Το άνοιγμα με την κοινωνία, η σύνδεση με την κοινωνική πραγματικότητα και η ανάπτυξη σχέσεων με το στενό και ευρύτερο περιβάλλον αποτελεί πρωταρχικό στόχο του Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Πολυγύρου όπως σημειώνει ο Διευθυντής του σχολείου, Σωτήρης Μπρουτζάς».

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΚΡΑΦΙΤΙ Φ2 (2)