Το Ειδικό Δημοτικό Σχολείο του Πολύγυρου επέλεξε ο Άγιος Βασίλης, λίγο πριν την εκπνοή του 2018, να περάσει και να μοιράσει χαρά. Την Παρασκευή 21 Δεκεμβρίου 2018 οι μαθήτριες και οι μαθητές του Ειδικού Δημοτικού, συνοδεία των εκπαιδευτικών τους, παρουσίασαν την θεατρική παράσταση “ο Άι Βασίλης σε μπελάδες” στο χώρο του σχολείου. Στη συνέχεια οι μαθητές τραγούδησαν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια, απογειώνοντας το ζεστό κλίμα που ήδη επικρατούσε . Την προσπάθεια των παιδιών τίμησαν με την παρουσία τους τόσο οι γονείς όσο και εκπρόσωποι δημόσιων φορέων της περιοχής. Μεγάλη συγκίνηση έδωσε το θερμότατο χειροκρότημα των προσκεκλημένων που ήταν και  η απόλυτη απόδειξη της επιτυχίας της εκδήλωσης. Στο τέλος της εκδήλωσης μοιράστηκαν δώρα που έκαναν ακόμη πιο πλατιά τα χαμόγελα των μαθητών από τους “Ελληνικούς Λευκόλιθους”, τον Νομαρχιακό Σύλλογο ατόμων με αναπηρία “Η Αγάπη”, το κατάστημα “Στέλλα Μπαλάση” και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δημοτικού Σχολείου Πολύγυρου.

DSC_0004 DSC_0028 DSC_0034 DSC_0044 DSC_0051